Anaerobik Yapıştırıcılar

Anaerobik Yapıştırıcılar

Anaerobik Yapıştırıcılar ve Kullanım Alanları İle İlgili Bilgiler...

Anaerobik Yapıştrıcı:Tek bileşenli metalin varlığı havanın yokluğu ile kürleşen acrylic polyster reçine esaslı bir yapıştırıcı türüdür.Diğer yapıştırıcılardan ayrılan en büyük özelliği iki metal veya metal diş arasında kaldığında reaksiyon başlar ve metal parçalar arasında güçlü bir yapıştırma ve sızdırmazlık başlar, plastik ürünler için önerilmez.Kürleşme süreleri yoğunluklarına ortam sıcaklığına ve metalin türüne göre değişkenlik gösterebilir.Sıcaklık dirençleri -55 / +200 derece arasında değişir.Avantajları ise uygulandıkları bölgeyi erozyondan ve korozyondan korur, kesin sızdırmazlık sağlarlar, dişli parçların birşleştirimelerinde olası malzeme deformasyonunu engellerler.

Anaerobik Civata Sabitleyiciler;

PLUSLOK® 6022 / METALOC® 5222 Kolay sökümlü ürünlerdir genellikle yumuşak vida cıvata ve somunların (Alüminyum, Sarı, Pirinç Vb.) yapıştırılmasında kullanılır.

PLUSLOK® 6043 / METALOC® 5243 Orta sökümlü ürünlerdir tüm cıvata somun boylarında yapıştırıcı ve sızdırmazlık olarak kullanılır.

PLUSLOK® 6070 / METALOC® 5270 Zor sökümlü ürünlerdir düzenli söküm istenmeyen saplama, cıvata, somun, ve diş bağlantılarında yapıştırıcı ve sızdırmazlık sağlarlar.

PLUSLOK® 6072 / METALOC® 5272 Isının potansiyel olabileceği saplama bağlantılarında kullanılır (-55 / +200 derece)

PLUSLOK® 6090 / METALOC® 5290 Kılcal çatlaklara nüfuz edici bir sabitleyicidir.Civata somun bağlantılarında sonlandırma ve döküm çatlaklarının yapıştırılıp tespit edilmesinde kullanılır

Anaerobik Rulman Sabitleyiciler;

PLUSLOK® 7020 / METALOC® 5620 Silindirik ve sıkı geçen parçaların birleştirmelerinde( Rulman, Mil, Şaft, Yüksük, Kama) kullanılan güçlü bir yapıştırıcıdır yüksek ısıya dayanır zor sökümlüdür. (-55 / +200 derece).

PLUSLOK® 7038 / METALOC® 5638 Silindirik radyal parçaların 0.30 mm e kadar dolgdurulup kenetlenmesinde kullanılır zor sökümlüdür.Rulmanlar, rulman yuvaları, metal kamalar, vana setlerinde, burçlar vb. metal parçaların birleştirilmesinde kullanımı uygundur.

PLUSLOK® 7048 Düşük toleranslı(0.20 mm) sıkı geçme parçaların kenetlenip yapıştırılmasında kullanılır.Küçük orta boy rulmanlar, rulman yuvaları, kamalar, sıkı geçen metal parçalar ve burçlarda kullanılır.

METALOC® 5641 Orta sökümlü sıkı geçme ve rulman sabitleyicidir.Sıkı geçen metal parçlarda kullanılır.Rulman, mil, şaft, burçlar vb. yerlerde kullanılır.

Anaerobik Boru Sabitleyiciler ve Sızdırmazlık Elemanları;

PLUSLOK® 6048 3/4 ve üstü diş bağlantılarında yapıştırıcı ve sızdırmazlık sağlar.Borularda, vanalarda, su ve akışkan tesisatlarında, hidrolik pnömatik dişlerde basınca daynakılı yapıştırma ve sızdırmazlık sağlar.

PLUSLOK® 8542 / METALOC® 6542 Hidrolik pnömatik parçaların diş bağlantılarında 0.15 mm kadar dolgu yapabilen yapıştırıcı ve sızdırmazlık elemanıdır.Hidrolik tesisatlarda, vanalarda, borularda, basınç saatlerinde kulllanılır.

PLUSLOK® 8548 Yoğun kıvamlı boru sızdırmazlık elemanıdır.Geniş diş bağlantılarında yapıştırma ve sızdırmazlık sağlar basınçlı boru tesisatlarında, sıvı, gaz, tesisatlarının diş sızdırmazlığında kullanılır.

METALOC® 6567 Endüstriyel ugulamalar için idealdir.Tesisatların sıvı, hava ve gaz tesisatlarının sızdırmazlığında kullanılır

PLUSLOK® 8572 PTFE Yumuşak sökümlü teflon katkılı boru sızdırmazlık elamanıdır.Geniş dişlerde kullanılır yoğun kıvamlıdır su, hava, gaz tesisatlarında kullanılan yapıştırıcı ve sızdırmazlık sağlar.

PLUSLOK® 8577 PTFE / METALOC® 6577 Tefloonlu boru diş sızdırmazlık elemanıdır.Sıvı, gaz, hava, akaryakıt tesisatlarının boru vana ve diş bağlantılarında kullanılır.Yüksek basınca dayanıkldır.

PLUSLOK® 8588 Bakır boru yapıştırıcı ve sızdırmazlık elemanı.Bakır pirinç, sarı fittings malzemelerin biribirine kenetlenmesinde kullanılır.Özellikle bakır borularda kaynak vazifesi görür.

Facebook Yorumları