Japon Yapıştırıcılar

Japon Yapıştırıcılar

Hızlı Japon Yapıştırıcılar ve Kullanım Alanları İle İlgili Bilgiler...

Japon Yapıştrıcı (Siyonakrilat):Cyanoacrylate  yapıştırıcılar acrylic monemerli nispeten düşük vizkozlu akışkandır. Yüzeyle temas ettiğinde çok hızlı bir şekilde katılaşırlar. Kapatılacak yüzeylerin arasına sürüldüğünde 2-3 saniye içinde güçlü bir bağlantı verecek şekilde serleşecektir. Tam dayanıma 5-24 saat sonra ulaşılır.Hızlı sertleşmesinden dolayı  cyanoacrylate  yapıştırıcılar sadece nispeten küçük yüzeylerin birleştirilmesinde kullanılabilmektedir. Yüksek kesme dayanımı gösteren bağlar üretirler ancak çoğunlukla sıyırarak ayırmaya çalışan kuvvetlere ve ani yüklemelere karşı güçlü değildirler.Bu yapıştırıcılarla amorf termoplastiklerin (PC,PPSU,PEL,PSU) bağlanması gerilmeli çatlamaya neden olabilir.Hızlı yapıştırmaları her zaman bir avantajdır hızlı kürleşirler ve iki malzeme arasında güçlü bir bağ oluşturur.Çok küçük kılcal boşluklara dahi iyi nüfuz ederler.Tabi bununla birlikte ihtiyaca yönelik olarak yoğunlukları değişkenlik gösterir.Düşük dolgu ve düz lamine yüzeylerin yapıştırılmasında düşük viskoziteli ürünler daha uygundur.

PLUSLOK® 2401 Metal, plastik, lamine edilmiş ahşap ve tüm sert yüzeylerde yüksek meaknik dirence sahiptir.

PLUSLOK® 2406 düşük viskoziteli bir üründür özellikle plastik, kauçuk, EPDM, ve yapıştırılması zor plastik türleri için geliştirilmiştir.Orta yoğunluğa sahip hızlı yapıştırıcılarda yapışma hızı biraz daha geçtir.

PLUSLOK® 2062 orta hızda kürleşen bir hızlı yapıştırıcıdır deri, kağıt, metal, ve asidik yüzeylerde kullanılır.

PLUSLOK® 2430 orta yoğunlukta bir hızlı yapıştırıcıdır genel amaçlı olarakda kullanılabilir metal, plastik, o-ring, kauçuk vb yüzeylerin yapıştırılmasında kulllanılır. 

PLUSLOK® 2431 yüksek yoğunlukta bir hızlı yapıştırıcıdır kürleşme hızı yavaş olup yapıştırma öncesi pozisyonlama olanağı sağlar kauçuğu, kauçuğa, metali kauçuğa, plastik, lastik, deri, suni deri vb. bir çok alanda çok güçlü yapıştırma sağlar ce dolgu yapar.

PLUSLOK® 2454 jel tip hızlı japon yapıştırıcıdır dikey uygulamalarda genel amaçlı olarak kullanılır. Ahşap,metal,kompozit,köpük,karton,deri kaplamasız seramiklerin yapıştırılmasında kullanımı uygundur. 

PLUSLOK® 2480 kauçuk takviyeli siyah renkli hızlı yapıştırıcıdır şok darbelere sarsıntılara karşı diğer şeffaf yapıştırıcılara göre daha dirençli ve dayanıklıdır 120 dereceye kadar ısıya dayanır.Orta-yüksek yoğunlukta bir ürün olup 3-5 dakika içinde yapıştırma işlemini tamamlar.Kauçuk yapıştırma işleminniz varsa mutlaka bir kaç dakika güçlü bir baskı uygulamanız gerekmektedir.

Hızlı Japon Yapıştırıcılar Tamamlayıcı Ürünler:

PLUSLOK® 2477 Primer hızlı japon yapıştırıcılar için bir yüzey hazırlayıcıdır.Yapıştırılması zor plastiklerin yapıştırma öncesi malzemenin iki yüzeyine tatbik edilip 3 sn beklenilip yüzeyden uçtuktan sonra uygun olan PLUSLOK hızlı yapıştırıcılardan uygun ürün ile yapıştırılma işlemi tamamlanır.

PLUSLOK® 2455 Aktivatör hızlı japon yapıştırıcılar için hızlandırıcı solventtir. Yapıştırma sonrası yüzey dışına taşmış yada emici yüzeylerde yapıştırıcının daha hızlı kuruması için kullanılır.

PLUSLOK® 2468 Debonder ​ Japon yapıştırıcının yüzeyden sökülmesinde kullanılır.Birçok alanda güvenle kullanılabilir araçlarda boyaya zarar vermez  japon yapıştırıcısı bulaşmış yüzeye birkaç kez tatbik edildikten sonra yapıştırıcının yapısını bozar yüzeyden mekanik yöntemlerle alınabilir.

Facebook Yorumları